ФОРМУВАННЯ ЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ГРАФІЧНИХ ОРГАНІЗАТОРІВ ПРИ НАВЧАННІ КРЕАТИВНОМУ ПИСЬМУ НА УРОКАХ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Ключові слова:
логічна культура, універсальні навчальні дії, креативне письмо, графічні організатори.Анотація
В даній роботі розглядається такий актуальний аспект методики викладання англійської мови як умови підвищення рівня логічного мислення учнів старшої школи. Як відомо, для успішного оволодіння іноземною мовою як абстрактною знаковою системою необхідним є належний рівень розвитку теоретичного мислення. Останній, зокрема, виступає критерієм ефективності логічної організації писемного мовлення, яке досить часто викликає труднощі в учнів. Одним з найбільш дієвих, на нашу думку, прийомів роботи з розвитку логічного мислення при навчанні креативному письму є використання попередніх графічних організаторів, що спрямовані на стимулювання таких мисленнєвих операцій як узагальнення, порівняння, класифікація, аналіз, синтез та абстрагування.
На основі критичного аналізу теоретичних джерел та ознайомлення із загальним та позитивним досвідом роботи вчителів з означеної проблеми, нами була розроблена чотирьохтижнева програма занять з навчання креативному письму учнів 11 класу, що має на меті підвищення рівня логічної культури школярів. Результати пробного навчання продемонстрували високу ефективність, адже рівень логічного мислення старшокласників підвищився за такими показниками як відповідність змісту твору комунікативній задачі, повнота розкриття теми, послідовність викладу матеріалу та раціональне використання засобів логічного зв’язку.
Таким чином, в даному науковому дослідженні теоретично та практично обґрунтовується необхідність використання графічних організаторів при навчанні креативному письму старшокласників з метою підвищення рівня їх логічної культури.
Посилання
Derzhavnyi osvitnii standart z inozemnoi movy (2011) Access mode : http://old.mon.gov.ua/images/files/doshkilna-cerednya/serednya/metod-rekomend/1/inoz-movi.doc
Zvjaginceva, T. V., Nigmatullina, M. M. (2015) Graficheskie organizatory kak instrument strukturirovanija informacii i formirovanija universal'nyh uchebnyh dejstvij obuchaemyh. Aktual'nye voprosy metodiki obuchenija inostrannym jazykam: opyt, strategii, perspektivy, 13, 39–45.
Mil'rud, R. P. (1997) Metodika obuchenija inojazychnoj pis'mennoj rechi. Inostrannye jazyki v shkole, 2, 5–11.
Savchyn, M.V, Vasylenko, L. P. (2001) Vikova psykholohiia: navchalnyi posibnyk dlia studentiv vyshchykh navchalnykh zakladiv. Drohobych : Vidrodzhennia.
Jakovleva, E. V. (2004) Formirovanie logicheskoj kul'tury myshlenija u podrostkov. Nizhnekamsk : Izd-vo NMI «Chishmje».
Buehl, D. (2013) Classroom strategies for interactive learning. International Reading Association.
Lancaster, K. (2013) An Examination of Using Graphic Organizers to Teach Writing : а case study. Access Mode : http://www.eiu.edu/researchinaction/pdf/Katie_Lancaster_Paper.pdf
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Вісник Національного технічного університету України "КПІ". Філософія. Психологія. Педагогіка
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (Публічної Ліцензії Creative Commons "Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна"), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).