ГЛОБАЛІЗАЦІЙНА ФОБІЯ ТА ІНКЛЮЗИВНЕ БАЧЕННЯ В СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ СВІТІ УКРАЇНИ
Ключові слова:
глобалізм, плюралізм, інклюзивне бачення, індекс слабких країн, міф походженняАнотація
Подолання впливу негативного історичного контексту на культурне та соціальне поле можливо через утвердження цінностей плюралізму в сучасному суспільстві. Україна належить до диверсифікованих суспільств. Становлення публічності суспільного життя на рівні взаємозв’язку етнічної та національної ідентичності становить однин із актуальних напрямків стратегії соціокультурних досліджень. Різноманіття українського суспільства може бути як причиною розшарування та дефрагментації соціального поля України, так і стати основою суспільства процвітання.
З’ясування основних питань інклюзивного бачення становить мету даного дослідження. Завданням стратегії соціокультурних досліджень є аналіз конструювання інклюзивного бачення в сучасній Україні. Стратегія дослідження світового інституційного досвіду плюралізму є важливою складовою утвердження переваг глобальної цінності соціокультурного різноманіття. Особливістю плюралізму є те, що він становить результат самовизначення суспільства, а не синонім соціокультурного різноманіття. Плюралізм є відповіддю на виклик світового різноманіття.
Співвідношення міфу походження та інклюзивного бачення становить основний вміст представленого дослідження. Глобалізаційна фобія та соціальний ресентимент ґрунтуються на докритичному мисленні. В глобальному світі утворюється простір громадянської культури, яка не територіальна та не етнічна. Символічне виробництво соціального та культурного полів громадянської культури засновується на трансцендентальній ідентичності, яка основується не на припущеннях спорідненості та спільності, а на взаємній повазі та безпеці для всіх.
Посилання
Gromov, V. E. (2013) Duhovnost' kak filosofskaja i social'no-istoricheskaja problema. Antropologichni vymiry filosofs'kyh doslidzhen', 4, 33–42.
Kant, I. (1994) Antropologija s pragmaticheskoj tochki zrenija. Sochinenija: v 8 t. Moskva : Choro, T. 7, 137–376.
Lytvyn, T. S. (2012) Kul'turnyj pljuralizm: na marginesi modernu i postmodernu. Antropologichni vymiry filosofs'kyh doslidzhen',1, 99–103.
Centre mondial du pluralisme. Organistions. Access mode : http://www.pluralism.ca/index.php?option=com_content&view=article&id=186&Itemid=691&lang=fr
Fragile State Index (2014) Access mode: http://fsi.fundforpeace.org/
Reconciling Unity and Diversity in the Modern Era : Tolerance and Intolerance [Electronic resource] / remarks of the Rt. Hon. Beverly McLachlin, P.C. Chief Justice of Canada ; At the Aga Khan Museum. Toronto, 2015. Access mode : http://www.pluralism.ca/images/PDF_docs/APL2015/APL2015_ChiefJusticeBeverleyMcLachlin_Lecture.pdf
The World Factbook [Electronic resource] // Central intelligence agency : website. Access mode :
The World Factbook [Electronic resource] // Central intelligence agency : website. Access mode : https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/fields/2112.html
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Вісник Національного технічного університету України "КПІ". Філософія. Психологія. Педагогіка
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (Публічної Ліцензії Creative Commons "Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна"), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).